S. Hoseini komanda ir viena no vairākām RISE zinātniskās pētniecības grupām, kas veic inovatīvus pētījumus jomās, sākot no enerģijas līdz veselības aizsardzībai un beidzot ar mobilitāti. Viņu uzmanības centrā ir piedevu ražošana, balstīta uz iekārtām, ko darbina datorizēta projektēšana (CAD) vai 3D skeneri. Šie “printeri” var izmantot dažādus materiālus – metāla pulveri, polimērus, stiklu –, lai pakāpeniski slāni pa slānim izveidotu trīsdimensiju objektus. Lai arī S. Hoseini nedrīkst precīzi izpaust, kādas detaļas viņš un viņa kolēģi RISE drukā, viņš atklāj, ka strādā ar metāliskiem materiāliem, polimēriem, kā arī ar keramiku.
Lai arī visos aditīvās ražošanas procesos ir vajadzīga augsta precizitātes pakāpe, 3D druka ar metāliskiem materiāliem sagādā īpašu izaicinājumu, un visa drukāšanas procesa laikā ir vajadzīga rūpīga uzraudzība, lai nodrošinātu galaprodukta kvalitāti.
“Atmosfērai drukas kamerā ir liela nozīme, jo, ja drukāšanas laikā skābekļa saturs ir augsts, tas var izraisīt nevēlamu iekšēju defektu veidošanos,” paskaidro S. Hoseini. Lai gan daži sakausējumi, ko izmanto 3D drukāšanā, ir jutīgāki pret oksidāciju nekā citi, tiem visiem ir nepieciešama rūpīga uzraudzība un kontrole, lai izprastu procesu un nodrošinātu drukāto detaļu kvalitāti.