Termisko izsmidzināšanu izmanto gan jaunu izstrādājumu ražošanā, gan arī iekārtu remontam un uzturēšanai. Remontējot un uzturot, šī metode bieži ļauj ietaupīt līdzekļus, salīdzinot ar jaunu detaļu iegādi. Turklāt atjaunotu detaļu ekspluatācijas laiks mēdz būt pat ilgāks, kas pieļauj garākus profilaktiskās apkopes intervālus.
Ar termisko izsmidzināšanu apzīmē vairākus atšķirīgus izsmidzināšanas paņēmienus. Viens ir liesmas izsmidzināšana: . izsmidzināšanas iekārtu un izsmidzināmo materiālu, kurš var būt pulvera, stieples vai stieņu veidā, uzkarsē līdz kušanas temperatūrai vai tuvu tai. Uzkarsētais materiāls tiek pulverizēts un ar gāzes plūsmu izsmidzināts uz detaļas (substrāta) virsmas, kur tas pielīp un sacietē. Virsmas pārklājumu var izmantot neapstrādātu vai arī apstrādāt līdz noteiktiem izmēriem.
Bieži vien detaļas darba mūžu ierobežo tās virsmas stāvoklis. Tieši virsma ir pakļauta nodilumam, korozijai un/vai augstām temperatūrām. Gandrīz jebkurām virsmas prasībām var atrast atbilstošus materiālus un termiskās izsmidzināšanas paņēmienus.
Liesmas izsmidzināšanas apstrāde ar pareizi izvēlētu materiālu var uzlabot virsmas izturību pret koroziju, nodilumu un augstām temperatūrām. Ir iespējams izveidot virsmas ar augstu vai zemu berzes koeficientu, kā arī mainīt virsmas vadītspēju. Var atjaunot bojātas virsmas un brāķa detaļu izmērus izlabot atbilstoši specifikācijai.
Deggāzes izvēli nosaka izsmidzināmā materiāla kušanas temperatūra un izmantotās izsmidzināšanas iekārtas veids. Polimēru izsmidzināšanai nepieciešamo temperatūru var radīt ar propānu un saspiestu gaisu. Visaugstākās temperatūras sasniegšanai jāizmanto acetilēns ar tīru skābekli.
Lai samazinātu iespējamos riskus, izlasiet ar augstām temperatūrām saistīto darbu drošības instrukcijas!