Atkarībā no lāzera ražotāja gāzu maisījumus piegādā gatavus lietošanai vienā balonā, vai arī tiek piegādātas atsevišķos oglekļa dioksīda, hēlija un slāpekļa balonos un maisīšanas procesu noteiktās proporcijās nodrošina pati lāzergriešanas iekārta.
Noteiktiem lāzeru veidiem tiek izmantotas arī citas piedevas, piemēram, skābeklis, ūdeņradis, ksenons un oglekļa monoksīds. Gāzu maisījumi eksimera lāzeriem parasti satur halogēnus, cēlgāzes (kriptonu, ksenonu vai argonu) un bufera gāzes (hēliju vai neonu).
Modernajiem oglekļa dioksīda lāzeriem nepieciešamas lāzera gāzes ar paaugstinātu tīrības pakāpi. Pārmērīgs piemaisījumu daudzums var negatīvi ietekmēt lāzera stara jaudu, vai pat sabojāt rezonatoru. Ūdens tvaiki (mitrums) un ogļūdeņraži ir visbīstamākie piemaisījumi rezonatoru gāzēm.
Visas rezonatoru gāzes, gāzes lāzera stara pārvades kanāla izpūšanai un griešanas gāzes, kā arī gāzu iekārtas ir ietvertas lāzergāzu programmā LASERLINE®. Rezonatoru gāzu gatavie maisījumi dažādiem lāzeru veidiem ir iekļauti programmā LASERMIX®.
Stara aizsardzība un lāzera stara pārvades kanāla izpūšana:
Daļiņu, argona, skābekļa, ūdens tvaiku un ogļūdeņraža piemaisījumi lāzera stara ceļā var negatīvi ietekmēt pašu lāzera staru. Tiek ietekmēta gan stara kvalitāte, gan oriģinālo optisko detaļu darbības ilgums. Lai to novērstu, atsevišķām augstas jaudas CO2 lāzera darbībām izmanto stara kanāla izpūšanas gāzi. Šim nolūkam parasti izmanto lāzeru griešanas slāpekli 4.6 vai lāzeru slāpekli 5.0. Parastie plūsmas rādītāji ir 1- 3 m³/stundā. Lai uzturētu spiedienu lāzera stara pārvades kanālā, slāpekļa padevi nodrošina arī iekārtas miera stāvoklī.