Karsēšanas piemēri ir taisnošana ar liesmu, rūdīšana ar liesmu, karstformēšana un karsēšana apvienojumā ar metināšanu. Liesmas lodēšanā liesmu izmanto metāla kausēšanai, bet, uzkausējot virsmas pārklājumu, liesmu izmanto izsmidzināta pārklājuma materiāla izkausēšanai. Izmantojot skābekļa–degvielas degļus griešanai un grebšanai, liesma uzkarsē materiālu līdz aizdegšanās temperatūrai, lai sāktu un uzturētu griešanas procesu.
Liesmā par degvielu izmanto ogļūdeņražu gāzes, piemēram, metānu, etilēnu, acetilēnu, propānu, propilēnu, kā arī ūdeņradi. Liesmas temperatūru un intensitāti nosaka izmantotās deggāzes un skābekļa sajaukšanas attiecība. Acetilēna un ūdeņraža liesmas var noregulēt parastā vai reducējošā režīmā, kamēr visām pārējām biežāk lietotajām deggāzēm ir oksidējoša
LINDOFLAMM® ir risinājums visiem karsēšanas procesiem.
Tālāk ir aprakstīti galvenie karsēšanas procesi:
Iepriekšēja uzkarsēšana: noteikti materiāli pirms metināšanas ir jāuzkarsē, lai sacietējot neveidotos plaisas. Pēc metināšanas var būt nepieciešamība pēc karstās apstrādes, lai atlaidinātu metināšanas rezultātā radušos iekšējos spriegumus.
Taisnošana ar liesmu: šis paņēmiens tiek izmantots, lai mainītu vai atjaunotu deformētu detaļu formu. Kad noteiktu materiāla daļu uzkarsē līdz deformācijas temperatūrai un apkārtējais materiāls nepieļauj izplešanos, notiek metāla plastiskā deformācija. Atdziestot materiāls saraujas. Prasmīgs operators var uzkarsēt atsevišķas vietas, lai iztaisnotu deformāciju.
Kausēšana: kausēšana ietver lodēšanu, cietlodēšanu un uzkausēšanu ar liesmu, kā arī liesmas metināšanu.
Formēšana: formējamā detaļa tiek lokāli uzkarsēta. Formēšana notiek ārēja spēka iedarbībā. Piemēram, tā veido cauruļu T-veida savienojumus.
Uzķīlēšana: karsējot panāk termisko izplešanos, lai atdziestot varētu droši ieķīlēt gultņus uz asīm. Atdzesēšanai, lai izraisītu materiāla saraušanos, var izmantot šķidro slāpekli, un uzkarsēšanai– materiāla izplešanai– var izmantot skābekļa– acetilēna liesmu.
Materiāla iekšējo spriegumu atlaidināšana ar karsto apstrādi: tas var būt nepieciešams pēc metināšanas.
Metāla struktūras izmaiņas: tas ietver liesmas rūdīšanu.