Plazmas metināšanas lielākā priekšrocība parādās biezāku plākšņu (2 - 8 mm) metināšanā, kad var izmantot caurkausējošo atslēgas cauruma metodi – kontrolētu cauruma izdedzināšanu metāla plāksnē visā tās biezumā, izmantojot jaudīgu plazmas loku. Virzot degli pa plāksni, caurums pārvietojas līdz ar loku. Loka radītais spiediens aizvada cauruma priekšējā malā kūstošo materiālu uz cauruma aizmuguri. Tur izkusušais metāls sacietē, veidojot, līdzenu šuvi un vienmērīgu sakausējumu.
Plazmas metināšanā gāzēm ir trīs galvenie uzdevumi:
Plazmas gāzes starp elektrodu un apstrādājamo materiālu izveido plazmu. Nerūsējošā tērauda metināšana kā plazmas gāzi izmanto argonu vai argona un ūdeņraža maisījumu. Krāsaino metālu metināšanā izmanto argona un hēlija maisījumus. Lai aizsargātu metināšanas procesā izkausēto metināšanas vanniņu un karstumam pakļauto virsmu, nepieciešama aizsarggāze. Šī aizsarggāze tiek izvadīta pa sprauslu tā, lai tā aptvertu plazmas loku un nepieļautu gaisa nokļūšanu loka zonā un metināšanas vanniņā.
Izmantotā gāze tieši ietekmē loka enerģiju un tā ir atkarīga no gāzes jonizācijas enerģijas. Parasti kā plazmas gāzi un aizsarggāzi izmanto vienu un to pašu gāzi. Aizsarggāze aizsargā metināšanas procesā izkausēto metināšanas vanniņu un karstuma skarto virsmu metinājuma pusē. Lai aizsargātu sakarsušās virsmas otru pusi, dažreiz izmanto saknes aizsardzības gāzi, kas tiek pievadīta metālam metināšanai pretējā pusē.