Mīkstlodēšanā darba temperatūra ir mazāka par 450°C. Mīkstlodēšana ir piemērota vara un vara sakausējumu, cinka, tērauda alumīnija un alumīnija sakausējumu lodēšanai. Kā lodēšanas materiālu visbiežāk izmanto lodalvu.
Cietlodēšanā darba temperatūra ir augstāka par 450°C, tomēr nepārsniedz 1000°C. Kā karstuma avotu parasti izmanto liesmu. Cietlodēšana ir visizplatītākais lodēšanas veids un ir lieliski piemērota vairuma metālu lodēšanai. Cietlodēšanu izmanto, piemēram, vara cauruļu lodēšanā vannas istabu aprīkojuma ražošanā, kā arī cietu metāla daļu nostiprināšanā pie zāģu asmeņiem un urbju uzgaļiem. Kā lodi parasti izmanto vara bāzes materiālus ar vai bez sudraba piemaisījuma.
Mīkstlodēšanu un cietlodēšanu var automatizēt, tādēļ to bieži izmanto sērijveida ražošanā.
Lodēšanai nav nepieciešama tikpat augsta darba temperatūra kā metināšanai, tāpēc ir mazāk ar deformācijām saistīto problēmu. Lodējot var panākt augstas stiprības un kvalitātes savienojumu ar teicamu virsmas izskatu.
Lodējot pamatā izmanto acetilēnu vai propānu un tīru skābekli vai odorizēto skābekli ODOROX®. ODOROX® nepatīkamais aromāts savlaicīgi brīdina par gāzes noplūdi.
Skābekļa un deggāzes izmantošana prasa specifiskas zināšanas, lai izvairītos no bīstamām situācijām. Informācija par drošu darbu ar gāzēm un gāzu iekārtām ir apkopota dažādos AGA materiālos, drošības datu lapās, kā arī apmācību programmās.
Novērsiet riskus, ievērojiet drošības norādījumus, veicot liesmas darbus.