TIG metināšanu var izmantot visiem metināšanai piemērotajiem metāliem. Šo metodi visbiežāk izmanto plānu materiālu metināšanā (parasti biezumā starp 0,3 un 4 mm).
TIG metināšanā karstuma avots ir elektriskais loks, kas deg starp elektrodu un metināmo detaļu. Metināšanas vanniņu un elektrodu aizsargā inerta aizsarggāze, kas plūst pa gāzes sprauslu, kurā atrodas elektrods.
Aizsarggāze aizsargā elektrodu, metināšanas vanniņu un sakarsēto materiālu pret gaisa ietekmi. Aizsarggāzes var ietekmēt arī loka īpašības (piemēram, enerģiju) un šuves vizuālo izskatu, kā arī produktivitāti un darba apstākļus.
Kā aizsarggāzi TIG metināšanā izmanto inertas gāzes, piemēram, argonu, hēliju vai to maisījumu. Dažkārt nelielā koncentrācijā pievieno ūdeņradi un/vai slāpekli. Metinātājam sevi jāpasargā no toksiskām gāzēm un metināšanas procesā radītajiem izmešiem. MISON® aizsarggāzes būtiski samazina elektriskā loka radītā toksiskā ozona daudzumu.
Lai aizsargātu sakarsušās metāla virsmas otru pusi, dažreiz izmanto saknes aizsardzības gāzi, kas tiek pievadīta metālam metināšanai pretējā pusē.
TIG metināšanas metode nodrošina augstu kvalitāti, līdz minimumam samazinot metināšanas laikā radušo izdedžu un kušņu daudzumu. Šī metode ir ļoti daudzveidīga, jo to var izmantot praktiski jebkuru materiālu metināšanai. Tāpat to var izmantot arī visās metināšanas pozīcijās.